Język:

Adwokat


  Adwokat Przemysław Sławiński jest absolwentem ukończonego w 2007 r. Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Aplikację adwokacką odbył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Łodzi. Posługuje się językami angielskim, hiszpańskim i rosyjskim.

  Umiejętności praktyczne niezbędne do prowadzenia spraw karnych, cywilnych, rodzinnych i administracyjnych nabył w trakcie aplikacji adwokackiej, w którym to okresie prowadził sprawy z wymienionych dziedzin samodzielnie oraz we współpracy z różnymi kancelariami z takich miast, jak Sochaczew, Żyrardów, Warszawa, Wrocław, Kraków czy Ostrołęka, itd., występując przed sądami z obszaru apelacji warszawskiej, łódzkiej, białostockiej, lubelskiej, rzeszowskiej i gdańskiej. Stawał także przed sądem zagranicznym (Litwa).

   Posiada ponad 10 - letnie doświadczenie w pełnej obsłudze prawnej przedsiębiorców, w zakresie reprezentacji przed sądami i urzędami, jak i w obsłudze wewnętrznej. Specjalizuje się w prawie przewozowym i spedycji. 

  W dorobku piśmienniczym posiada opublikowany w periodyku adwokackim "Palestra", oparty na źródłach hiszpańskojęzycznych artykuł naukowy pt. "Kupiec i dostawca w prawie handlowym meksykańskim" (Palestra 3-4/2009), [link do publikacji: http://palestra.pl/upload/14/30/20/1430209599_.pdf]